Vyberte stránku

PRAGUE PHILHARMONIA

Lobkowicz abonmá – donátorská řada

Setkání s příběhy umění

Čtyři unikátní donátorské večery na podporu uměleckých aktivit Prague Philharmonia v úzké spolupráci s rodinou Lobkowiczů.

Od roku 2017 je nám ctí představovat největší talenty současné světové hudební scény ve vzácném prostředí, které dává orchestru Prague Philharmonia příležitost sdílet svou tolik charakteristickou virtuozitu a umělecký entusiasmus.  Obklopeni jedinečnými sbírkami Lobkowiczkého paláce na Pražském hradě vyprávíme poutavé příběhy o hledání krásy a harmonie v umění i celé společnosti. Vítáme vás přímo v srdci orchestru. Donátorská řada je přímou cestou, jak orchestr podpořit.

HYBATELÉ REZONANCE

Koncertní řada profilových klavírních recitálů představuje osobnosti české klavírní školy napříč hudebními žánry v krásném prostoru Anežského kláštera. Hybateli od 2019 dosud byli Tomáš Kačo, Beata Hlavenková, Jan Bartoš, Ivo Kahánek, Marek Kozák, Martin Kasík, Lukáš Klánský, Karel Košárek, Kryštof Marek, Miroslav Sekera, Kristina Barta, Nikol Bóková, Najponk, Terezie Fialová, Matyáš Novák, Vít Křišťan či Jitka Čechová. Cyklus Hybatelé rezonance se stal nástupcem dvouleté série Saleem Ashkar Beethoven Residency, kdy publikum se zatajeným dechem sledovalo mistrovské koncertní provedení celého kompletu Beethovenových klavírních sonát v letech 2016 – 2018.

STRUNY DĚTEM V MINORU

Rodinný festival pro hravé děti a rodiče nabízí uměnímilovným rodinám víkend naplněný zážitkovým poznáváním rozličných uměleckých forem. Posláním festivalu je přiblížit dětem umělecké prostředí takovou formou, aby jej přijaly za své, považovaly za přirozenou součást svého života a měly touhu se do něj vracet ~ ať již jako tvůrci či jako posluchači. Festival nabízí příležitost setkat se nablízko s osobnostmi české umělecké scény, nové zážitky a nečekané souvislosti v rámci koncertů, workshopů a dílen.

Na Strunách dětem během uplynulých patnácti let vystoupili například Aneta Langerová, Tatabojs, Bratři Ebenové, Bára Poláková, Jiří Stivín, Hradišťan, Spirituál kvintet, Thom Artway, Lenka Nová, Monika Načeva, Clarinet Factory, Miloš Vacík, Anna Polívková, Petr Wajsar, Slavomír Hořínka, Jitka Šuranská, Radek Baborák, Onřej Ruml, Terezie Kovalová, Jiří Vodička, Epoque Quartet, Martin Kasík a mnoho dalších.

Festival pravidelně iniciuje a uvádí nové premiéry a projekty – Pišlické příběhy, Krev není voda, O. O. O. vajíčko, Pocta Duku Ellingtonovi, Nevýchovný koncert Jana Kučery, Pociť Pocit a další.

AKADEMIE MENART

MenART nabízí roční stipendijní program určený studentům nadaným v uměleckých oborech a jejich pedagogům. Umožňuje jim po dobu jednoho školního roku pracovat v úzkém kontaktu s mentory – výraznými osobnostmi české umělecké scény. MenART realizujeme v oboru hudebním (klasická sekce a sekce bez žánrového omezení), výtvarném, literárně-dramatickém a tanečním. Z přihlášek si své skupiny sestavují mentoři osobně, školné je díky poslání Akademie pro všechny přijaté hrazeno formou stipendia. Program je akreditován MŠMT v systému DVPP. Od roku 2018 prošlo šesti ročníky Akademie MenART přes 660 stipendistů a 371 pedagogů z celé ČR.

MenART též připravuje webináře určené zejména pedagogům, rodičům i pokročilým studentům. S ohledem na velký zájem nabízí též jednodenní semináře MenART+. Ve spolupráci s Atriem Žižkov pořádá cyklus Hudební Odyssea, kde se na podiu setkávání mentoři se svými chráněnci napříč ročníky. České centrum v Bruselu vyzvalo Stipendijní akademii MenART a v prosinci 2022 společně uspořádaly slavnostní závěrečný koncert k českému předsednictví v Radě Evropské unie.